Anglis

Akmens anglis Lietuvą pasiekia dažniausiai iš Rusijos. Tai vienas iš kaloringiausių kuro rūšių.

Akmens anglis skirstoma į kelias frakcijas pagal stambumą. Mažiausios frakcijos yra anglies granulės, kurias galima naudoti ne tik paprastuose kietojo kuro, bet ir automatiniuose granuliniuose katiluose su kuro talpa. Dėl tokio panaudojimo galimybės reiktų pasitarti su katilų gamintojo atstovais, nes ne visi katilai gali būti tam pritaikyti.

Anglis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje parduodama specializuotose statybinių prekių parduotuvėse ir anglies aikštelėse, kur anglis yra rūšiuojama ir pilstoma į mažesnes talpas – didmaišius po 1000 kg, taip pat maišus po 25 ar 15 kg.

Akmens anglis kaina yra lyginama su medžio granulėmis, tik kaloringumas yra aukštesnis. Dėl šios priežasties akmens anglį kūrenti apsimoka labiau. Anglis kaina sunkiai konkuruoja su malkomis ir briketais, tačiau ji labai praverčia esant didesniems šalčiams.

Nuolatos vyksta akmens anglis akcija, todėl rekomenduojama įsigyti didesnius kiekius ir sutaupyti daugiau.

Ieškote anglies savo namo apšildymui? Susisiekite su mumis jau dabar!

Palaida anglis ar maišuose?

Nuolatos kylanti dilema, kokia anglis pirkti labiau apsimoka – palaida ar maišuose. Nuspręsti nėra labai sunku.

Kas jūsų šeimoje kuria katilą. Jei tai daro tik vienas žmogus, pavyzdžiui, vyras, kuris aiškiai suplanuoja, kad pildomas bunkeris, tada tins palaida anglis. Vieną kartą per savaitę nueiti pusvalandžiui į rūsį ir prikasti keliolika kibirų anglies nėra didelis darbas. Tačiau, jei anglį kartais turi įpilti nepilnametis vaikas ar moteris, kuriems iš principo šis kasimo darbas nėra priimtinas, reiktų rinktis maišus. Pilant maišą reikalingos pirštinės ir prijuostė ar prastesnis darbinis švarkelis. Kai kurie sugeba anglį supilti vilkėdami ir darbinį kostiumą ar net pižamą.

Jei neturite didelio rūsio, kur galima pastatyti didmaišį su 1000 kilogramų anglies, kitų variantų kaip ir nebėra – teks visą žiemą pirkti po keletą maišų ir vežioti juos savo automobilio bagažinėje. Be problemų vienu metu galite atsivežti 10-12 maišų po 25 kg., jei kraunate juos ant galinės sėdynės ir bagažinėje.

Didmaišiuose parduodama anglis yra pigesnė. Taip yra dėl to, kad jos nereikia pilstyti į maišus ir automatiškai jų sverti. Tokia linija anglių pakavimo įmonėje yra, tačiau kainuoja plastikiniai maišai ir jų užsiuvimas, taip pat ir pakrovimas ant paletės. Su didmaišiu viskas patogiau, jis gali būti padedamas tiesiai po konvejeriu, kuriuo eina surūšiuota pagal frakcijas anglis.

Galų gale į rūsį įvežti 1 toną anglies reikia specialaus krautuvo ir lygių betoninių grindų. Ne visada tokie patogumai yra. Laikyti anglį lauke galima, tačiau nėra labai rekomenduojama. Sausa anglis dega geriau, nei šlapia.

Anglies atliekos – šlakas

Kai anglis sudega, katilo dugne lieka šlakas. Tai anglies degimo atliekos. Jis kietas ir trapus, tačiau gali būti panaudojamas ūkyje. Jei pelenus rekomenduojama pilti aplink sodybą, kad šie apsaugotų nuo kai kurių pavojingų vabzdžių (ypač erkių), tai šlakas tam nėra labai tinkamas. Geriausia šlaką surinkti į atskiras talpas ir palikti pavasariui. Jis yra tinkama statybinė medžiaga, nors Lietuvoje naudojama itin retai. Populiariausias šlako panaudojimo būdas – takeliams grįsti. Šlaką galima panaudoti kaip skaldą klojant trinkeles. Jei ūkyje kažkas betonuojama, šlakas yra puiki sutvirtinanti medžiaga. Užsienyje jis naudojamas kelių tiesimui, tad kuo puikiausiai tinka įvairiems mūro darbams ir takeliams.

Anglie kainos kyla

Anglis kiekvienais metais brangsta. Kodėl? Anglis nėra švarus ir ekologiškas kuras. Jam degant išsiskiria nemažai dalelių, kurios kenkia aplinkai, taip pat ir žmonėms. Dėl to didėja ekologiniai mokesčiai ir taip anglies tona pabranginama kiekvienais metais.

Taip pat sudėtingas anglies transportavimas. Ji atvežama iš kasyklų Rusijoje geležinkelio transportu. Brangstant degalams, brangsta ir geležinkelio logistikos išlaidos, kurias turi padengti galutinis pirkėjas. Jei perkate anglį maišuose, atminkite, kad brangsta ir pakavimo linijos darbas bei maišai. Jie gaminami iš plastiko, kuris turi būti antrą kartą perdirbamas. Anglis yra rūšiuojama ir pilstoma čia Lietuvoje. Tuo užsiima vos kelios įmonės.

Anglis

Norite daugiau sužinoti apie kūrenimą anglimi? Susisiekite su mumis jau dabar ir pasitarsime, kaip galėtume jums padėti.

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum