Granulės

Medžio granulės – viena iš populiariausių kuro rūšių Lietuvoje nusileidžianti tik malkoms. Taip bus ne visada, nes atnaujinamuose namuose ir katilinėse yra statomi granuliniai katilai, kurie yra kur kas efektyvesni, nei tradiciniai kietojo kuro katilai ir krosnys. Reiktų pažymėti, kad rinkoje yra naudojamos ir šiaudų granulės, pagamintos ne iš medienos, o iš išdžiovintų įvairių grūdinių kultūrų šiaudų (šiaudai sumalami, suspaudžiami, išdžiovinami ir sufasuojami maišuose). Šiaudų granulės nėra itin populiarios dėl sezoniškumo, nes žaliava yra tik rugpjūčio mėnesį, tuo tarpu mediena gaunama ištisus metus.

Granules Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje jums pristatys maišuose, sukrautuose ant palečių. Taip patogiau jas transportuoti ir laikyti netoli katilinės. Palaidomis granulėmis prekiaujama rečiau.

Granulės kaina sėkmingai konkuruoja su malkomis ir briketais. Deginamos itin aukštus efektyvumo koeficientus turinčiuose katiluose, jos yra laikomos vienomis iš efektyviausių kuro rūšių visame pasaulyje. Įprastas granulių kaloringumas yra 4800 kcal/kg. Jis artimas anglies kaloringumui (6000 kcal/kg).

Kuro granules įsigyti galima dideliais kiekiais. Rekomenduojama sezonui pasiruošti bent 2-3 tonas granulių (80-120 maišų po 25 kg.)

Ieškote nebrangių granulių? Susisiekite su mumis!

Granulių laikymas ir naudojimas

Medienos pjuvenų granulės bijo drėgmės, todėl visada atidžiai stebėkite, ar kuris maišas nėra praplyšęs. Jei netyčia praplėšėte maišą, iš karto jį sunaudokite. Nors skylutės ir nedidelės, granulės gali pritraukti drėgmės iš rūsio ar garažo oro. Pasekmės gana liūdnos: lūžęs granulių padavimo sraigto laikiklis. Granuliniai katilai paprastai yra sukonstruoti taip, kad granulės iš bunkerio į degimo kamerą yra paduodamos specialiu ketaus ar metalo sraigtu. Sraigtas yra įkištas į vamzdį, todėl atstumas tarp sraigto ir vamzdžio sienelių nėra didelis. Jei granulės yra drėgnos, jos stumiamos į viršų ne gražiai skyla, o yra sumalamos. Kai drėgni milteliai gauna šiek tiek karščio, jie vėl sudžiūva ir užpildo sraigto ertmes. Variklis nebepasuka sraigto ir mechanizmas, kuris laiko sraigtą prijungtą prie variklio tiesiog sulūžta.

Suremontuoti nėra labai sudėtinga ir galima padaryti tai patiems, tačiau gesinti katilą vidury žiemos speigų nėra labai pageidautinas eksploatavimo momentas.

Dėl to granulės visada turi būti laikomos šiltoje ir sausoje patalpoje, sandariai užklijuotuose plastikiniuose maišuose, nepraleidžiančiuose oro. Jei granulės palaidos, reikia užtikrinti, kad patalpoje būtų sausa. Kadangi katilinės patalpoje laikyti kuro negalima laikantis priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, granulės turi būti laikomas kitoje šiltoje patalpoje.

Granulės yra supakuotos pakuotėmis po 15 kg. Tokias pakuotes supilti į bunkerį nesunkiai gali bet kas, kas tik pasiekia atidaryti bunkerio dangtį.

Granulių istorija

Medienos granulės pradėtos daryti dar 1980-iais, tačiau jų panaudojimas buvo labai nežymus. Jos atsirado pradėjus eksperimentuoti su biomase – augalinėmis atliekomis. Medienos pjuvenos buvo tik viena iš medžiagų, iš kurių galima daryti granules. Užsienyje granulių gamybai naudojami kokoso riešutų kevalai, taip pat ir palmių atliekos. 1997 metais Austrijoje atsirado pirmieji granuliniai katilai. Nuo to laiko granulinių katilų technologija yra nuolatos tobulinama. Pastarųjų metų pasiekimas – didesnis nei 80 proc. katilų efektyvumas. Dėl to granulės tapo populiarios ir Lietuvoje prieš dešimtmetį. Lietuva yra viena iš didžiausių granulių eksportuotojų Europoje, nes turi labai gerai išvystytą miškininkystės ūki ir infrastruktūrą. Esame granulių šalis, todėl keista, kad kūrename įvairiu kuru.

Ūkininkai ir žmonės, turintys daugiau miško, gali granules daryti ir patys. Tam reikalinga šiokia tokia investicija į kompaktišką granulių gamybos liniją. Dėl to šis kuras yra laikomas perspektyviausiu ir švariausiu Lietuvoje.

Granulių prekyba užsiima ne tik gamybos įmonės, bet ir prekybos tinkai. Reikia labai atidžiai išanalizuoti techninius duomenis prieš perkant granules. Galima nusipirkti labai pigių granulių, tačiau jų kaloringumas bus žemas ir jų sunaudoti reikės daugiau, kad namai būtų šilti. O tai nėra labai efektyvu. Geriau pirkti kokybiškas granules, nes deginti jų didesniais kiekiais. Granulės išskiria tam tikrus kenksmingus degimo produktus, todėl jos nėra itin ekologiškas kuras.

Turite klausimų dėl granulių? Susisiekite su mumis – konsultuosime visais su granulėmis susijusiais klausimais.

Granulės

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Kontaktai

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Kontaktai

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Kontaktai

/vc_toggle]