Malkos

Malkos – tradicinis lietuviškas kuras, tinkantis beveik visiems kietojo kuro katilams. Malkos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose parduodamos kubiniais metrais, vežamos sunkvežimiais palaidos arba surištos į dideles paletes. Geriausia malkas pirkti pavasarį, nes tada medienoje mažiau drėgmės. Sausos malkos parduodamos ir mažesnėmis pakuotėmis, todėl tinka kai sezonui jų pritrūkstama arba tiesiog židiniui kūrenti.

Kokios malkos yra geriausios?

Populiariausios yra beržinės malkos, nors neatsilieka ir uosinės. Mažiau populiarios yra eglinės ir pušinės malkos bei medžio atraižos. Spygliuočiai turi daug dervos, be to jų kaloringumas kiek mažesnis, todėl jų reikia kiek daugiau. Tiesa, pasiūla irgi yra atitinkamai didesnė.

Įdomu tai, kad malkos kaina nusileidžia kitoms kuro rūšims, pavyzdžiui granulėms ir briketams. Priežastis paprasta – malkas reikia paruošti, pjaustyti, skaldyti. Retai kada parduodamos nesuskaldytos malkos (tam reikalingas geras kirvis, daug laiko arba speciali malkų skaldyklė).

Malkos pigiau parduodamos didesniais kiekiais. Rekomenduojama malkas pirkti iš karto dviems sezonams (jei tik yra kur jas laikyti). Priežastis paprasta – jei malkos bus drėgnos, dalis jų iki kito sezono išdžius.

Dėl malkų kiekio ir pristatymo kainų teiraukitės nurodytais kontaktais.

Prekyba malkomis

Malkomis prekiauja ne tik kietu kuru besiverčiančios įmonės, bet ir privatūs asmenys, todėl reiktų atkreipti dėmesį į keletą svarbių detalių.

  • Tik patikimos įmonės parduoda kokybiškas malkas. Užsisakę galite būti tikri, kad atveš sausas ir būtent tiek, kiek užsakote. Deja, perkant iš privačių asmenų pasitaiko įvairių nesklandumų ir sukčiavimo atvejų – malkos būna šlapios, vilkiko priekabos viduje sukrautos atraižos iš lentpjūvės, o ne malkos, gausiai primaišyta spygliuočių malkų.
  • Malkos gali būti atvežamos palaidos arba sukrautos į rietuves, kurios telpa ant paletės. Jei turite daug vietos šalia rūsio ar malkinės, galite užsisakyti palaidas malkas ir jas susinešti. Į rietuves jau sudėtos malkos yra brangesnės, todėl kad tai daroma rankiniu būdu.
  • Malkos turi būti taisyklingai suskaldytos. Jų ilgis neturi viršyti 30-50 cm, priešingu atveju jos netilps į daugumą kietojo kuro krosnių ar židinių. Taip pat atminkite, kad smulkios malkos dega geriau ir efektyviau, tad venkite laikyti jas kaladėmis – perskelti bent per pusę tikrai rekomenduojama.
  • Mokama ne už toną, o už kubinius metrus, todėl neapsigaukite skaičiuodami malkų kainas.

Malkų laikymas

Malkas reikia laikyti gerai vėdinamoje patalpoje, kur užtikrinama ištisinė oro cirkuliacija. Rekomenduojama malkas sukrauti kiek atokiau nuo betoninės sienos. Taip pat patariama malkų rietuves krauti pakėlus nuo žemės. Tam puikiausiai tinka panaudotos paletės, kurios yra paprastai 10 cm. aukščio. Ant jų sukrautos malkos gauna pakankamai oro ir išlaiko sausumą.

Jei malkos yra drėgnos, būtina užtikrinti, kad jos gauna pakankamai oro. Tik oro cirkuliacija jas gali išdžiovinti. Paprastai jos džiūva keletą mėnesių, todėl įsigykite malkas ne šiam, o kitam sezonui. Tokiu būdu būsite tikri, kad jos tikrai išdžius ir bus sausos.

Malkas laikykite patalpoje, kuri yra apsaugota nuo tiesioginio karščio ir liepsnų. Katilinė kaip tik nėra tokia vieta, tad venkite laikyti rietuves šalia katilo. Nedidelė žiežirba gali sukelti labai rimtą gaisrą, todėl imkitės visų saugumo priemonių.

Malkų rūšiuoti nereikia pagal medienos tipą, nors rekomenduojama ir pirkti tam tikros medienos malkas, pavyzdžiui uosio arba beržo, o ne visokių rūšių mišinius.

Kam šie visi patarimai, jei perkate gatavas malkas? Gyvendami sodyboje kartais turite galimybę malkų pasiruošti ir patys, kai genėjate vaismedžius ar valote netoliese esančio ežero pakrantę. Nepraleiskite progos ir keletą pliauskų pasiruoškite ir patys. Malkos – ekologiškas kuras, neteršiantis aplinkos, todėl nereiktų deginti stambių šakų arba laukti keletą metų, kol jos supus ir nebebus niekam reikalingos.

Prieš užsisakydami malkas įsitikinkite, kad paruošta vieta jų laikymui. Stenkitės malkas sukrauti į joms numatytą vietą per kelias dienas nuo atvežimo. Gryname ore pabuvusios malkos gali sudrėkti ir prarasti savo degiąsias savybes. Dėl to jų sunaudosite daugiau ir sezono pabaigoje pritrūksite. Mažais kiekiais parduodamos malkos yra brangesnės, todėl išleisite daugiau.

Malkos

Turite klausimų apie malkas, kūrenimą ir pardavimą? Susisiekite su mumis jau dabar – pasikalbėsime apie jūsų malkų poreikį.

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum

kietas kuras pigios malkos

Kaina

170€/Tona

Miestai

Lorem ipsum lorem ipsum

Kontaktai

Lorem ipsum lorem ipsum